Jak pomalować meble

W związku z tym, iż nasze meble były drewniane i w niezłym  stanie (nie odpowiadał nam w nich jedynie kolor) postanowiliśmy je przemalować. Obawialiśmy się tego podjąć, dlatego poprosiliśmy kilka firm o wycenę. Oferowana cena okazała się jednak  zawrotna. Po namyśle stwierdziliśmy, że własnymi siłami podejmiemy się  renowacji. Wyszliśmy  z założenia, że jeśli nawet nam nie wyjdzie to zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na nowe meble.

Przystąpiliśmy do pracy. Zaczęliśmy od wyjęcia półek, odkręcenia uchwytów, zawiasów oraz zabezpieczenia niektórych elementów (w naszym przypadku szyby w szafce). Następnie każdy element został zmatowiony – całe szczęście dysponowaliśmy szlifierką oscylacyjną – początkowo przy wykorzystaniu papieru o ziarnistości 100mm, następnie 120 mm, kończąc na 200 mm. Trochę obawialiśmy się szlifować elementy rzeźbione, ale przy pomocy papieru ściernego na gąbce poszło całkiem sprawnie. Problemem był wszędobylski pył. Pozbyliśmy się go przy pomocy odkurzacza, szmatek oraz gąbek. Dodatkowo każdy element odtłuściliśmy rozcieńczalnikiem uniwersalnym  (można też użyć denaturatu).

W końcu można było przystąpić do malowania. Drewniane elementy pokryliśmy farbą podkładową Flügger Interior Fix Primer, do malowania użyliśmy małych pędzelków oraz wałków.  Wbrew  radom  specjalistom nie stosowaliśmy powtórnego matowienia  drobnoziarnistym papierem ściernym – chyba mieliśmy już dosyć.  Po wyschnięciu można było przystąpić do malowania właściwego, każdy z elementów pokryliśmy 4 razy cienką warstwą farby Flügger Interior High Finish 20, niestety przed kolejnym malowaniem trzeba było poczekać niezbędne minimum (doświadczenie wskazuje, że lepiej  dłużej niż wskazuje producent, ale zapewne zależało to też od grubości nałożonej warstwy). Po wyschnięciu elementów można było przystąpić do składania mebli, a efekt końcowy możecie ocenić sami…

Na koniec słówko o kosztach: najtańsza oferta przemalowania naszych mebli oscylowała w granicach 3500 zł,  koszt farb, pędzelków, wałków oraz innych przedmiotów zużytych przy naszej renowacji wyniósł ok. 400 zł.  Oczywiście można doliczyć do kosztów czas poświęcony na pracę, ale za to satysfakcja po wykonanym  zadaniu jest dużo większa.

Meble przed malowaniem

Meble przed malowaniem

Meble przed malowaniem

Meble przed malowaniem

Po malowaniu mebli

Pomalowane meble.

Pomalowane meble

Pomalowane meble

 

 

malujemy-meble

Pomalowane meble

Pomalowane meble

Pomalowane meble

pomalowane-meble

Pomalowane meble

malujemy mebl

...

w 1 sklepie za 599,99 zł

Zobacz w sklepie
...

w 1 sklepie za 229,99 zł

Zobacz w sklepie
...

w 1 sklepie za 219,99 zł

Zobacz w sklepie
...

w 1 sklepie za 191,87 zł

Zobacz w sklepie
...

w 1 sklepie za 217,37 zł

Zobacz w sklepie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About

No Comments

Leave a Comment

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.